Du är här:Start > Kontakt > Medarbetare

Församling

Marcus Lind Pastor och församlingsföreståndare

013-249801
marcus.lind@missionskyrkanlinkoping.se

Maria Linder Pastor med ungdomsansvar

013-249812
maria.linder@missionskyrkanlinkoping.se

Saoud Bahhi Pastor för arabiskspråkig grupp

073-5543241
saoud-bahhi@hotmail.com

Bernt Åkerblad Vice församlingsföreståndare, vik pastor Lambohovskyrkan

0702-242426
bernt.akerblad@svenskakyrkan.se

Linnea Hultman Araya Ungdomsledare

013-24 98 07
linnea@missionskyrkanlinkoping.se

Eva Milton Diakon

013-249805
eva.milton@missionskyrkanlinkoping.se

Jacob Wessbo Församlingsmusiker

013-24 98 08
jacob.wessbo@missionskyrkanlinkoping.se

Margaretha Dahl Församlingssekreterare

013-249800
margaretha.dahl@missionskyrkanlinkoping.se

Konferens

Konferens bokning/förfrågan 

013-249802
konferens@missionskyrkanlinkoping.se

Maria Johansson Café- och serveringsansvarig

013-24 98 03
maria.johansson@missionskyrkanlinkoping.se

Lars-Åke Andersson Ljudtekniker/driftstekniker

013-24 98 06
lars-ake.andersson@missionskyrkanlinkoping.se

Patrick Nilsson Vaktmästare/Konferensvärd

013-24 98 09
patrick.nilsson@missionskyrkanlinkoping.se

Gunnel Karlsson Verksamhetsledare

013-249804
gunnel.karlsson@missionskyrkanlinkoping.se